HobbySet
Menu
Jaunumi
-20% VISAM UN VISIEM / BEZMAKSAS KLIENTA KARTES / BEZMAKSAS PASĀKUMI
ATLAIDES!
BEZMAKSAS PASĀKUMI bērniem un pieaugušiem brīvdienās!
Gatavojamies skolai kopā!
Atlaides skolas un kancelejas precēm

-30%

No 14.08. līdz 07.09.2019
Raksti par mūsu precēm un MK
Kontakti
Mazumtirdzniecības veikals "HobbySet"
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 67217656
Papildinformācija:
Ir autostāvvietas.

Darba laiks
Darba dienās: 10.00 - 19.00
Sestdienās: 11.00 - 17.00
Svētdienās: 11:00-16:00
Interneta veikals "HobbySet"
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 27071071
Papildinformācija:
Rekvizīti:
Nosaukums: SIA "HobbySet"
Fakt. adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
PVN Reģ.Nr.: LV40003777610
Banka: Swedbank AS
Kods: HABALV22
Konts: LV65HABA0551011483453
Kontakti vairumtirdzniecības klientiem un citiem sadarbības jautājumiem
Adrese: Dzirnavu iela 100, Rīga, LV-1050
Telefons: +371 29604745
Jeļenas Smirnovas rotaļlietu filcēšanas Mestarklase
2011.g. oktobris

Nu, lūk, ir aizritējušas Jeļenas Smirnovas ilgi gaidītās meistarklases Rīgā. Iedomājieties – pirmo reiz mēs sarakstījāmies vēl maijā. Es pajautāju, vai ir iespējams, kaut vai pagaidām tikai teorētiski, ievilināt viņu Rīgā padalīties ar savu burvīgo Meistarību. Teorētiski JĀ, atbildēja Ļena. Vēlāk, protams, pacēlās virkne praktisku jautājumu – kā vilināt, kā „piebarot” un kad „piecirst”?

Dzīve ritēja uz priekšu, jūnijā manis organizētās Karoliinas Arvilomi meistar klases pagāja veiksmīgi, kas arī iedvesmoja mani uz turpmākiem soļiem, ļāva domāt, ka spēšu un sanāks! Nonācām līdz datumu noteikšanai. Izvēlējāmies dienas un pasludinājām dalībnieku pieteikšanas fāzi par atvērtu. Atzīšos godīgi, bija moments, kad likās ka nekas tomēr nenotiks – uz augusta vidu pierakstījās 10 cilvēki, ieskaitot mani. Bet 15.septiembrī bija 100% jāzina Jā vai Nē, jo priekšā bija Latvijas vīzu noformēšana, biļešu pirkšana, viesnīcas bukošana – un viss ir jāpaspēj un pie tam ar minimālām izmaksām.

Atsevišķais PALDIES par nopietno informatīvo un pilnīgi bezmaksas atbalstu Viktorijai un visām veikala HobbySet kolektīvam.

Un beidzot, izšķirošais brīdis ir klāt, palika pilnīgi skaidrs – Meistarklasēm būt! Es ātri noformēju Ielūgumu, tas kā lode aizlidoja uz Maskavu, un pēc divām nedēļām Jeļena un viņas vīrs Sergejs kļuva par laimīgiem Latvijas vīzu, aviobiļešu un viesnīcas numura rezervācijas īpašniekiem. Kā arī vesela virkne pārdzīvojumu kas-kur-kā nelika viņus mierā: neredzēta valsts, sveši cilvēki, „uz kurieni mēs braucam”. Daži „labvēļi” bija pacentušies - sabiedēja braucējus, ka Latvija nav īpaši laipna un viesmīlīgā zeme. Es arī biju nedaudz uztraukusies. Tomēr mēs viens otru pazīstam tikai virtuāli: kā būs, kādi cilvēki atbrauks, ko mācīs utl. Vieglā mandrāža bija klāt.
19.oktobrī 23:30 lidmašīna Maskava-Rīga nosēžas Rīgas lidostā. Jeļena un Sergejs drošības pēc pagaidīja pusstundiņu bagāžas nodaļā, neriskējot tuvoties pases kontrolei, jo viņu vīzas sāka darboties tikai no 20. datuma.

Tieši tāpēc viesi cītīgi gaidīja pulksten 00:00, lai viņus neizsūtītu no valsts par priekšlaikus ierašanos J. Mēs viņus sagaidījām, iesēdinājām mašīnā un „pa ceļam” iebraucot McDonaldā (jo citu vietu vēlām vakariņām pusvienos naktī atrast neizdevās) aizvedām uz viesnīcu. Mana mandrāža pazuda no pirmās mūsu satikšanas minūtes – tai vienkārši izzuda pamats.
Un tātad!!! 20.oktobrī – pirmā grupa, pirmā MK, pirmā Latvijas filcētāju iepazīšanās ar Maskavas filcēšanas Guru. Grupa bija neliela, kas brīnišķīgi ļāva ieskrieties tempā, mierīgi sākt un beidzot dabā iepazīties ar agrāk neredzētiem Latvijas iedzīvotājiem, aprunāties siltā filcēšanas gaisotnē.

Lai ko nestāstīja Ļenai - visādus brīnumus par mums, viss izrādījās pavisam ne tik traki, bet pilnīgi otrādi. Kaut arī ne bez sarežģījumiem – dalībnieču komandā bija viena vājdzirdīga dāma. Jeļena ļoti pārdzīvoja, vai visu sapratīs krievu valodā? Bet meiteņu sadarbība un cits citam palīdzēšana bija nevainojama – iztulkoja visu - gan jautājums gan skaidrojumus.
Un aiziet! Tālāk vēl 3 dienas pagāja burvīgā darbā atmosfērā. Es arī piedalījos MK un čakli filcēju, konspektēju un zīmēju kas-kad-un-kā.

It īpaši gribēju atzīmēt, ka Jeļena realizējās ne tikai kā vilnas skulptūras Meistare, bet arī kā brīnišķīga pasniedzēja. Viņa pārspēja manas cerības ar izvirzīto uzdevumu un mērķu noteikšanas asumu,

sistemātisko pieeju, matemātisko bāziun pat materiālu sagatavošanu – viss nepieciešamais gaidīja mūs uz galdiem, pat adata ar ievilkto diegu!  Un tas viss pārdomātiem vārdiem un labi nostādītu balsi.

Bravo! Un tas viss neskatoties un saaukstēšanos un sāpošu kaklu. Runāt 7 stundas pēc kārtas arī veselam ir ne pa jokiem, bet ja balss periodiski draud ar pazušanu - tad vispār ir daudzkārt grūtāk. Bet arī šo pārvarējām – Rīgas melnais balzams un tēja ar medu neļāva Ļenai galīgi saslimt!
Kas attiecās uz pašu MK. Tā ir ļoti vērtīga pirmkārt tāpēc, ka tiek pasniegta paša autora izstrādāta filcēšanas tehnika. Uz katru jautājumu ir gatava skaidra atbilde, jo Jeļena pati ar savām rokām ir ne vienu vien reizi izgājusi visus procesa posmus, un tā rezultātā radās viņas unikāla meistarība.
Viņa atklāti dalījās ar vilnas apstrādes paņēmieniem un noslēpumiem, skices uzbūves pamatiem un īpašībām. Kā iepūst dzīvību jūsu izstrādājumā, ka piedot skatienam noteiktu izteiksmi. Jeļena skatījās, baudīja katru detaļu, ko mēs taisījām, koriģēja kļūdas, sīki skaidrojot, kāpēc viņas tehnikā ir jādara tieši tā, bet ne savādāk.Protams, ka neviena no mums neaizgāja ar gatavu pelēnu, bet tas arī nebija MK mērķis. Personīgi es, ceru ka arī citas meitenes, aiznesa līdzi ko vērtīgāku – jaunās ekskluzīvās ZINĀŠANAS un PRASMES.Mūsu rokās tagad ir burvīgs un labi noregulēts instruments, bet kā kurš to izmantos jau ir atkarīgs tikai no mums pašām. Septiņas stundas pagāja kā viens mirklis.Es nemaz nebiju pat nogurusi un filcētu vēl... un vēl ... un vēl... :)) Bet tas jau mājās un patstāvīgi, tāpēc ka visam brīnišķīgam piemīt tendence beigties, beidzās arī šī lieliskā Meistarklase.

Jeļena apmācīja 4 grupas, ar savu prasmi iedvesmoja jau pieredzējušas filcētājas uz jauniem panākumiem, bet kādu pirmoreiz iemācīja vispār turēt adatu. Un mūsu horizonti ievērojami paplašinājās.
Rezumējot, varu pateikt – šī nedēļa bija piesātināta ar tādām spilgtām emocijām un pozitīvitāti, kā pietiks, ka minimums, līdz Ziemassvētkiem! Esmu ļoti gandarīta, ka iepazinos ar Jeļenu, ka izdevās „iemanīt „viņu Rīgā, ka viss notika un - gribās vēl!

Esmu pārliecināta – ne tikai man :))