Preces māksliniekiem, rokdarbiem un hobijiem
0
Hobbyset.lv
Gribu gleznot - ar ko sākt?
Gleznošana ir pa spēkam ikvienam! Glezno sev, savam priekam! Iedvesmojies, krāsu uzklājot maigi ar otiņu vai izrullējot ar rullīti, izlej krāsu, to pludinot, maisot un jaucot! Iespējas ir bezgalīgas, bet ar ko sākt?

1. Kuras krāsas izvēlēties, ar ko tās atšķiras?
2. Kādi instrumenti nepieciešami?

Par to vairāk lasi mūsu blogā, ko pakāpeniski papildināsim.
Akrila krāsas.
Akrila krāsas tiek veidotas uz ūdens bāzes, izmantojot sintētiskus pigmentus.
Krāsas, kamēr mitras, ir ūdenī šķīstošas, bet pēc nožūšanas sacietē un kļūst ūdensnoturīgas. Tāpēc svarīgi uzreiz pēc darba pabeigšanas izmazgāt otas ar ūdeni un ziepēm, rūpīgi iztīrot krāsu atliekas no otu sariņiem stiprinājuma vietā.
Atšķirībā no eļļas krāsām, gleznošanai ar akrila krāsām nav nepieciešami šķīdinātaji. Arī pašas krāsas ir ar minimālu smaržu, kas ir būtisks faktors, gleznojot iekštelpās.
Akrila krāsas, atsķirībā no eļļas krāsām, ātri nožūst (saulainā vietā plāns krāsas slānis nožūs dažu minūšu laikā). Ja ir vēlēšanās ilgāk eksperimentēt ar gleznojamo laukumu, krāsai var pievienot žūšanas palēninātāju.
Akrila krāsas ir košas, universālas krāsas un ar tām var gleznot uz dažādām virsmām: uz papīra, audekla (kanvas), koka u.c. Krāsu var klāt gan plānā kārtiņā ar otu, gan bieziem, pastoziem triepieniem, izmantojot paletes nazi. Šim nolūkam pievērsiet uzmanību krāsas biezumam un struktūrai. Piemēram, angļu mākslas materiālu izstrādātājs "Daler Rowney" piedāvā akrila krāsas dažādiem mērķiem un vajadzībām:
  • SIMPLY klāsts ir izstrādāts topošajiem māksliniekiem un gleznošanas entuziastiem. "Simply" sērijas krāsas ir mīkstas, ne īpaši biezas krāsas - piemērotas gleznošanai ar otu, bet izveidot faktūru ar paletes nazi neizdosies, jo krāsa žūstot saplok.
  • GRADUATE krāsām ir laba pigmenta noturība, tās ir biezākas kā "Simply" sērijas krāsas un tām ir labāka segtspēja, viegli pārklājot gan papīru, gan gruntētas virsmas vai audeklu. Īpaši piemērotas mākslas studentiem.
  • SYSTEM 3 - augstas segtspējas krāsas, bagātīgs pigments, izturība un gaismas noturība. Vidēji biezas krāsas. Savukārt "System3 Heavy Body" ir ar biezāku konsistenci, kas ir ideāli piemērota impasto darbiem (viegli veidot faktūru ar paletes nazi).
Gleznošanai ar akrila krāsām piemērotas ir sintētiskās otas, gan apaļas, gan plakanas, gan vēdekļveida - dažādu efektu veidošanai. Noderēs arī palete, kur sajaukt krāsas.

Kā gleznošanas pamatni skicēm var izmantot biezu papīru vai uzreiz gleznot uz audekla. Un, protams, neliels galda vai lielais molberts, uz kā ērti nostiprināt audeklu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eļļas krāsas -
drīzumā papildināsim informāciju!
Aizvērt